21 grudnia 2023

Adresyl – innowacyjny składnik wspierający skórę skłonną do Atopowego Zapalenia Skóry (AZS)

Pielęgnacja

Atopowe zapalenie skóry (AZS) to choroba zapalna i przewlekła, która obecnie według statystyk dotyka aż 15-20% dzieci i 1-3% dorosłych. Badania epidemiologiczne wskazują, że AZS staje się coraz większym problemem, dlatego jeśli zauważysz u swojego dziecka świąd, zaczerwienienie, sucha skóra i zmiany egzematyczne warto wiedzieć jak je pielęgnować. Jednym ze składników, które wspierają skórę dotkniętą objawami AZS, jest składnik aktywny pozyskiwany z konwalnika japońskiego. Co to jest AD-RESYL®? Poznaj bliżej ten wyjątkowy składnik obecny między innymi w produktach Cudocell.

co to jest adresyl

AD-RESYL® – co to jest?

AD-RESYL® to składnik aktywny, który został specjalnie opracowany przez francuskiego producenta w celu dbania o skórę dotkniętą objawami Atopowego Zapalenia Skóry. Jedną z największych zalet stosowania AD-RESYLu® jest również możliwość utrzymania skóry w dobrej kondycji po terapii kortykosteroidami.

Opracowany przy użyciu modeli in vitro i in vivo składnik pozwala zachować skórze atopowej równowagę.

Z czego jest AD-RESYL®?

AD-RESYL® to aktywna molekuła bogata w fruktosany pochodzące z konwalnika japońskiego (Ophiopogon japonicus). Aby mieć pewność, że pozyskiwana substancja zawsze spełnia kryteria jakości, cały proces dostawy i ekstrakcji konwalnika zachodzi w ścisłej współpracy z producentami i podlega precyzyjnej standaryzacji.

AD-RESYL® a AZS – badania kliniczne

Pozytywne zmiany po stosowaniu AD-RESYLu® zostały potwierdzone w trakcie badań dermatologicznych. Do oceny wykorzystano skalę SCORAD, a dodatkowo osoby badane (lub ich rodzice – w przypadku dzieci) dokonywali samodzielnej, indywidualnej oceny jakości życia, biorąc pod uwagę skuteczność stosowania skłandika i samopoczucie. Jak pokazały wyniki badań, pielęgnacja z wykorzystaniem AD-RESYLu® zapewniła osobom z AZS ukojenie i nawilżenie, wpływając pozytywnie na jakość życia badanych i ich rodzin.

Warto też wspomnieć o tym, że badania tolerancji skórnej i oceny ryzyka potwierdziły wysoką tolerancję składnika, jakim jest ADRESYL, przez skórę atopową dzieci i dorosłych.

Jeśli chcesz przeczytać więcej na temat badań dotyczących AD-RESYLu®, zerknij do takich publikacji jak:

  • British Journal of Dermatology (opisany model in vitro SILABSKIN® imitujący skórę atopową);
  • Experimental Dermatology (charakterystyka in vivo atopowego zapalenia skóry);
  • Acta Dermato-Venereologica (badanie kliniczne).
adresyl

Jak wykorzystujemy AD-RESYL® w Cudocell?

Wiemy, że AD-RESYL® zapewnia silne nawilżenie i wspomaga integralność skóry – łagodnie działa na wszelkie podrażnienia skóry, dbając o prawidłowe funkcjonowanie bariery skórnej oraz równowagę mikrobiomu skóry. 

Właśnie dlatego postanowiliśmy wykorzystać ten składnik w naszych produktach. Znajdziesz go w:

Cudocell Baby DERM 3w1

W tym produkcie AD-RESYL® odgrywa ważną rolę nawilżającą i łagodnie chroni barierę skórną . Chcieliśmy stworzyć produkt, który efektywnie chroni i regeneruje. Cudocell Baby DERM 3w1 wspomaga komfort skóry skłonnej do AZS, delikatnie dbając o podrażnienia i zaczerwienienia. To ważny towarzysz codziennej pielęgnacji dziecka.

Cudocell Baby DERM

To produkt, który jest hipoalergiczny i bezzapachowy, a do tego można go stosować od pierwszego dnia życia dziecka. Przynosi ulgę w swędzeniu już w 5 minut po zastosowaniu – potwierdza to 73% badanych! AD-RESYLowi® towarzyszą tutaj pantenol, alantoina, witamina E, gliceryna, olej z lnianki oraz olej canola, a także lanolina i trehaloza – wszystko to tworzy produkt, który pielęgnuje dziecięce ciało i pozostawia je bardziej nawilżone, miękkie i delikatne.

Cudocell MAX Baby

To produkt, który skomponowaliśmy z myślą o tym, czego wymaga dziecięca skóra, aby pozostała mięciutka i gładka. Łagodnie pielęgnuje, silnie nawilża, regeneruje i chroni, zapewniając komfort delikatnej skórze wrażliwej i skłonnej do odparzeń, podrażnień i zaczerwienienia. Wiesz, że 92,9% badanych potwierdza, że Cudocell MAX Baby zostawia na skórze uczucie nawilżenia, a 92,9% zauważa wyczuwalny film chroniący przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych? To statystyki, którym warto zaufać! 

Źródła:

Can Performance and Gentleness Be Reconciled? A Skin Care Approach for Sensitive Skin; Messaraa, C.; Cosmetics 2022, 9, 34.

Clinical Efficacy of Oligofructans from Ophiopogon japonicus in Reducing Atopic Dermatitis Flare-ups in Caucasian Patients; C.MAINZER; Acta Derm Venereol 2019; 99: 858–864

Może Ci się spodobać również:

21 lutego 2021 #Pielęgnacja

Jak pielęgnować skórę przy pieluszkowym odparzeniu u niemowlaka?

Każdy rodzic wie, jak ważna jest pielęgnacja skóry u dziecka – zwłaszcza w okresie noszenia pieluch. Należy sobie zadać pytanie,…

Zobacz
21 lutego 2021 #Zdrowie

Płacz dziecka – powody występowania i jak sobie z nim radzić

Każda matka spotkała się tą przykrą chwilą, gdy jej dziecko płacze, a ona nie wie, jak mu pomóc. Dziecko nie…

Zobacz
21 lutego 2021 #Porady eksperta

Ćwiczenia po porodzie, które pozytywnie wpłyną na zdrowie i regenerację młodej mamy

Wiele kobiet, gdy ich dziecko przyjdzie na świat, skupia się wyłącznie na nim, odkładając tym samym własne potrzeby na drugi…

Zobacz