Pielęgnacja dziecka, a skład kosmetyków – na co zwrócić uwagę?

12 lutego 2022
| Wszystkie | 0 komentarzy

Na rynku znajduję się wiele kosmetyków przystosowanych do pielegnacji skóry dorosłych i dzieci. Na co warto zwrócić uwagę przy doborze kosmetyku, aby był jak najlepiej dostosowany do dziecka?

Przy wyborze powinniśmy kierować się skutecznością w działaniu, komfortem naszego malucha oraz produktami zawierającymi składniki najwyższej jakości. Składnik, których powinniśmy omijać to między innymi: sztuczne aromaty, zbędne konserwanty czy barwniki.

Czego w takim razie szukać w produkcie?

Warto zwrócić uwagę, czy środek posiada:

-pantenol, który działa przeciwbólowo,

-glicerynę, która skutecznie wpływa na poprawę poziomu nawilżenia skóry

-lanolinę, tworzącą barierę ochronną

-tlenek cynku, który przyspiesza gojenie ran oraz działa antybakteryjnie.

Takie składniki możemy znaleźć w kremie ochronno-regenerującym CUDOCELL MAX. Dzięki zawartości siedmiu składników aktywnych oraz innowacyjnemu biopolimerowi Dibushield Pro-Heal, krem działa bardzo szybko i wielokierunkowo na podrażnioną i delikatną skórę.

Biopolimer Dibushield Pro-Heal zabezpiecza, pomaga naturalnie zregenerować naskórek, a także tworzy tarczę ochronną, dzięki zawartej w nim tkance ziarninującej oraz działaniu glikoaminoglikanów. Dzięki szerokiemu zastosowaniu, krem mogą stosować zarówno dzieci, jak i dorośli borykający się z takimi problemami jak otarcia, odparzenia czy atopowe zapalenie skóry.

Jak stosować CUDOCELL MAX?

Wystarczy wmasować w oczyszczoną i suchą skórę niewielką ilość preparatu aż do wchłonięcia produktu. W zależności od potrzeb, krem można zastosować kilka razy dziennie.

Może ci się spodobać również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.